جهت اطلاع از شرایط دوره . تماس بگیرید

برای زیست شناسی چی بخونیم ؟ ( منابع زیست شناسی )

💢بهترین منابع کنکور :

کتاب های توی بازار براساس سلایق و سطوح مختلف دانش اموز چیده شدن, برای مثال کتابی تست بیشتر و درسنامه کمتر داره و کتاب دیگر تست کمتر و درس نامه ای عمیق تر .

این کتاب ها به تناسب تو موقعیت خاص خودشون به کار میرن.
برای مثال بعضی از کتب مخصوص دوران جمع بندی و برخی دیگر برای امتحان نهایی هستند .
بعضی از کتاب های دیگه برای تست و تمرین در طول سال به کار میرن که عموم دانش اموزان شامل میشه.

💢 ما به بررسی این کتابها و معرفی ویژگی و سبک اونا میپردازیم.

☢️منابع زیست شناسی کنکور:

✅در بخش تست زنی زیست شناسی :

1⃣ زیست شناسی جامع گاج : خب این کتاب درسنامه که نداره بخوایم راجع بهش صحبت کنیم اما تست های ابتدایی خوبی داره که دانش آموزا میتونن باهاش خودشونو بسنجن که چه مقدار به مباحث کتاب درسی مسلط هستن ولی بیشتر از اون هیچ ارزشی نداره این کتاب.

2⃣ زیست شناسی خیلی سبز : تو چاپ جدید , این کتاب کاملا مطابق با کنکور شده و از لحاظ درسنامه هم مثل همیشه عالیه(البته یکم مطالبش سنگین و فراتر از کنکوره😅)
تو چاپ جدید نقد خاصی بهش وارد نیست و سعی بر این بوده که عیب هاش پوشش داده بشه!

3⃣ زیست شناسی نشر الگو : این کتاب راستش تست های قوی و خوبی داره ولی خب از دید من غلط هایی هم در کتاب وجود داره ولی نه به اون زیادی که بیرون راجع بهش گفته میشه … درسنامه ش هم نکته تستی و خوبه و در مجموع میشه روش حساب کرد☺️

4⃣ زیست شناسی آی کیو گاج : راستش این کتاب دیگه واقعا قضیه شور شدن آش رو به تصویر کشیده …. تست هایی به شدت سخت که دانش آموز بعد زدنش تصور می کنه دیگه خدا شده و اگه کنکور رو ۱۰۰ نزده ۹۸ رو شاخشه ولی بیچاره بعد کنکور میفهمه چه کلاهی رفته سرش ! برای همین توصیه می کنم سراغ این کتاب نرید!

🔴خب تا اینجا کتاب های مطرح تست تموم شد…

اما قبل تست زدن باید خوب خوندش زیست رو … برای خوندن هم ما کتاب های زیادی داریم :

1⃣ مجموعه کتاب های گویا تخته سیاه :
این سری کتاب رو که دکتر آرامفر نویسنده ش هستن واقعا فوق العاده اند … یه مجموعه بی نقص و عالی برای آموزش … خودم که به شخصه از کتاب های این سری برای کنکور خیلی خوب استفاده کردم … از ژنتیک و گیاهیش گرفته تا پیش یکش! و به شما هم توصیه اکید می کنم که تهیش کنید!

2⃣ مجموعه کتاب های مفهومی قلم چی :
من به شخصه خیلی خیلی استفاده کردم ازشون و اگه بتونید پیداشون کنید عالی هستن … فصل به فصل هم تدریس شده برای همین به نظرم کمک شایانی بهتون می کنه!

3⃣ فاگوزیست : بچه ها بخوام رک راجع به این کتاب باهاتون صحبت کنم کتاب خوبی هست و تونسته دانش آموزا رو راضی کنه و مطالب رو با توضیح زیاد بیان میکنه. اگه وقت کافی برای مطالعه دارید میتونه جز منابع شما باشه.

4⃣ زیست شناسی در یک نگاه : این کتاب هم برای قلم چی هستش و فکر کنم چاپ نمیشه … سال ۹۴ مولفش دکتر فرهادیان بود و کتاب جالبی هم از آب دراومده بود ولی بعدش جالب بود برام که صحبتی ازش به میون نمیومد! هم از نظر محتوایی و هم از نظر گرافیکی!

5⃣ زیست شناسی تصویری قلم چی : دیگه نباید از ارزش شکل ها تو زیست صحبت کنم دیگه؟! خلاصه اینکه اگه میخواید شکل های کتاب رو قورت بدید باید یا خودتون برید دنبال توضیحات این شکل ها یا اینکه اون توضیحات رو از توی کتاب زیست شناسی تصویری پیداش کنید!

6⃣ زیست شناسی خلاصه مهر و ماه ( زیست در یک نگاه یا سیب مهر و ماه هم بهش میگن! ) :
راستش این کتاب هم یکی از کتب مورد علاقم بود و خیلی ازش استفاده کرد هم حجم کمی به نسبت داره هم مطالبی که داره میگه خوب و مفید هستن!

7⃣ مجموعه کتاب های لقمه مهر و ماه : این مجموعه هم واقعا خوبن … تو جیبم جا میشن و باعث میشه زمان های بیکاریتون ازشون بتونید به راحتی استفاده کنید! مخصوصا قیدنامه ش رو به شدت توصیه می کنم!

⛔️ در آخر توصیه ای که بهتون دارم اینه که زیاد خودتون رو درگیر این منبع اون منبع نکنین و از همون اول کار با پرس و جو و آگاهی کامل بهترین کتاب رو انتخاب کنین و تا آخر با اون پیش برین.
انشالله که موفق باشین.

مطالب بیشتری بخوانید ...

ایمنی
zistbama

خطوط دفاعی بدن

اگه فک میکنین که خطوط دفاعی رو فقط تو بازی فوتبال میبینین سخت در اشتباهین! بدن ما هم سه لایه خط دفاعی داره که جوری

ادامه مطلب »
درسنامه ها
zistbama

شیره لوزالمعده

تو این پست آموزشی بزرگ ترین درسنامه مربوط به شیره لوزالمعده رو که مربوط به کنکور و درس و مشق شما هست رو میخایم ارائه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید