جهت اطلاع از شرایط دوره . تماس بگیرید

تحلیل کتاب خیلی سبز (زیست شناسی)

ویژگی های کتاب خیلی سبز برای درس زیست شناسی

این تحلیل به صورت کلی ارائه می شود و ممکن است برای پایه های مختلف دارای تفاوت های اندکی باشد.

زیست بامایی های عزیز سلام
همان طوری که براتون قول داده بودیم تحلیل کتاب های کمک آموزشی انتشارات مختلف رو تو کانال قرار میدیم تا تو انتخاب منابعتون و تصمیمی که میگیرید بتونیم کمکتون کنیم.

درسنامه

ابتدا با درسنامه های کتاب خیلی سبز شروع میکنیم.
خیلی سبز جز اولین انتشاراتی هست که توانست برای اولین بار برای درس زیست شناسی درسنامه های جامع با سبکی متفاوت را ارائه دهد.
درسنامه های این کتاب طولانی و میتوان گفت جامع هستند و اگر دنبال کتابی هستید که دارای درسنامه کاملی باشد می توان گفت خیلی سبز باید جز انتخاب های اول شما باشد.
درسنامه های خیلی سبز به صورت موضوعی ارائه شده است یعنی شما درسنامه یک بخش از فصل را می خوانید و بعد از آن تست های آن بخش را زده و وارد بخش بعدی می شوید.
درسنامه دارای نکات ترکیبی و مفهومی می باشد و تقریبا تمامی مطالب هر بخش را پوشش می دهد.
همچنین در بین درسنامه جدول هایی جهت خلاصه کردن مطالب تعبیه شده است که باعث افزایش بازده یادگیری خواننده می شود.
اما از معایب درسنامه های خیلی سبز می توان به طولانی بودن آن اشاره کرد و در بعضی از بخش ها نویسنده مطالب اضافی را به کار می برد که فقط وقت خواننده را میگیرد همین امر باعث حجیم شدن کتاب شده است به طوری که دانش آموز برای مرور نمیتواند این حجم از کتاب را بخواند.

در کل درسنامه های خیلی سبز جامع و کامل اما طولانی می باشد و برای افرادی که زمان کافی ندارند دردسر ساز است.

سوالات چهارگزینه ای خیلی سبز
تست های خیلی سبز برخلاف درسنامه این کتاب دارای سطح بالایی نیست و بعضا در بین تست های کتاب تست های پیش پا افتاده ای دیده می شود.

اما جنبه مثبت تست های خیلی سبز پاسخ های کامل و جامع هر تست می باشد به طوری که اکثرا گزینه ها تشریح و توضیحات کاملی در ارتباط با گزینه ها داده شده است.

جمع بندی

بدون شک خیلی سبز جز بهترین انتشاراتی است که برای درس زیست واقعا وقت گذاشته است و دارای درسنامه های خوب و تست های قابل قبولی می باشد.

اگر قرار باشد مقایسه ای بین کتاب آبی کانون و خیلی سبز انجام دهیم بدون شک خیلی سبز یک سر و گردن از کتاب آبی کانون بالاست و برای افرادی که درصد پایینی در زیست شناسی دارند شدیدا توصیه می شود.

اما از نکات منفی که برای این کتاب می توان نوشت طولانی و حجیم بودن کتاب می باشد که مطالعه آن برای دانش آموزان وقت گیر هست.

همچنین این کتاب برای دوران جمع بندی و مرور نیز توصیه نمی شود و برای جمع بندی دانش آموزان بهتر است خود کتاب درسی را بخوانند.

توصیه برای افرادی که خیلی سبز میخوانند:
افرادی که این کتاب را برای مطالعه انتخاب کردند می توانند نکاتی که حین مطالعه درسنامه می بینند را در خود کتاب درسی حاشیه نویسی کنند تا دیگر مجبور نباشند وقت زیادی برای دوباره خوانی درسنامه های خیلی سبز بگذارند.

در آخر دوباره می گوییم که بهترین منبع برای خواندن زیست شناسی خود کتاب درسی شما می باشد و مطالعه کتاب های کمک آموزشی نباید به گونه ای باشد که به کتاب درسی شما و وقتی که برای آن می گذارید لطمه بزند.

مطالب بیشتری بخوانید ...

ایمنی
zistbama

خطوط دفاعی بدن

اگه فک میکنین که خطوط دفاعی رو فقط تو بازی فوتبال میبینین سخت در اشتباهین! بدن ما هم سه لایه خط دفاعی داره که جوری

ادامه مطلب »
درسنامه ها
zistbama

شیره لوزالمعده

تو این پست آموزشی بزرگ ترین درسنامه مربوط به شیره لوزالمعده رو که مربوط به کنکور و درس و مشق شما هست رو میخایم ارائه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید